Úvod > O školce > Zabezpečení MŠ

Zabezpečení MŠ

Ke snižování bezpečnostních rizik na dosažitelné minimum je jediná možná cesta ..... a to prevence!

• Čipový přístupový systém

Naše Mateřská škola splňuje bezpečnostní požadavky proti vniknutí cizích osob a má celodenně uzamčené vstupní dveře a nainstalovaný čipový přístupový systém.

Rodiče si pomocí zapůjčených čipů ( 150,- Kč vratná záloha) mohou otevřít dveře v době :

• od 6.15 h - 8.30 h
  • od 12.00 h - 12.30 h
  • od 14.00 h - 16.15 h

V jiných časech jsou dveře zablokované a je nutné použít zvonky do tříd.

Všichni uživatelé čipů jsou povinni dodržovat bezpečnostní pravidla, se kterými jsou seznámeni při nástupu dítěte do školky.

Za provoz systému a udržení aktuálnosti aktivních přístupů odpovídá p. uč. Michal Kettner - zástupce ředitelky. V případě jakýchkoliv technických problémů nebo pro potřebu vydání nového, výměnu rozbitého nebo vrácení čipu se obracejte přímo na něj, nebo na jeho tel. číslo 773 066 139

• Security - panel ochrany

V době uzavření je naše MŠ chráněna bezpečnostním kódovacím systémem a alarmem napojeným na bezpečnostní složky.

• Prevence nežádoucího odchodu dítěte z mateřské školy

Naše MŠ má u vchodových dveří zevnitř nainstalována bezpečnostní tlačítka (bzučáky). Tato tlačítka jsou umístěna dostatečně vysoko a jejich obsluha znemožňuje, aby dítě předškolního věku mohlo jednoduše otevřít dveře. Zatímco dospělí po jejich zmáčknutí a souběžném zatlačení do dveří odblokují systém a to jim umožní volný odchod ven z MŠ.