Úvod > Stravování

Stravování

Zdravý životní styl je velmi důležitý a především u dětí hraje velkou roli zdravé jídlo. Proto se u nás staráme o to, aby děti dostávaly vždy pestrou a vyváženou stravu, nechybí ovoce a zelenina. Správně sestavený jídelníček dětí je základem pro jejich zdravý růst a vývoj.

jídlo.jpg

Naše mateřská škola má vlastní kuchyň s kvalifikovaným personálem. Přes den chystáme pestré a nutričně vyvážené dopolední / odpolední svačiny  a samozřejmě oběd. Dle možností jsou dětem připravována jídla ze surovin vypěstovaných na školní zahradě.

V rámci pitného režimu mají děti po celou dobu svého denního pobytu v mateřské škole k dispozici nápoje i čistou vodu. Děti si pití regulují v samoobslužném režimu podle vlastního pocitu žízně.

Při dopoledních a odpoledních svačinách je dětem vždy nabízen k výběru čaj a mléko, ovoce a zelenina. Do jídelníčku jsou pravidelně zařazovány biopotraviny i vlastní pečivo.

Děti mají možnost ochutnat jídla, která nejsou v jeho rodině obvyklá, rozšířit si svůj jídelníček a vytvořit základy zdravého životního stylu.

Při svačinkách a obědě se děti dle možností obsluhují samy. Děti do jídla nenutíme, jsou však motivovány alespoň k ochutnání.

V případě rodiči ohlášených potravinových alergií je pro tyto děti připravováno jídlo tak, aby se vždy co nejvíce podobalo jídlu pro ostatní děti  - pouze s vynecháním potravin, které jsou pro alergické dítě nevhodné.