Drobečková navigace

Úvod > O školce > Základní informace o školce

Jsme šestitřídní školka pavilónového typu.

Čtyři budovy - propojené spojovací chodbou - obklopuje prostorná školní zahrada s pískovišti, kostkovišti, skluzavkami, mlhovištěm a umělým kopcem pro zimní radovánky. V blízkém okolí školky je ZŠ, kde je umístěna jedna z našich tříd. Dále je v sousedství zdravotní středisko, kulturní dům, kino, pošta a nedaleko je vlakové i autobusové nádraží.

Pět tříd je heterogenních (věkově smíšených) - zpravidla pro děti od 3 do 6 let. Šestá třída je určena pro nejstarší předškoláky a děti s odkladem školní docházky. Do mateřské školy integrujeme děti s různými druhy postižení, děti s odlišným mateřským jazykem  i děti s potravinovými výjimkami a dietami.  

Budovy jsou zrekonstruované a moderní. Prostory určené dětem jsou dostatečně velké, prosvětlené a vzdušné. Pracuje zde kvalifikovaný pedagogický personál a potřebný počet provozních zaměstnanců zajišťujících chod kuchyně a úklid.

Provozní doba

PO - PÁ  od 6.15. - 16.15 hod

Z organizačních důvodů se třídy někdy spojují. O takové změně jsou rodiče vždy informování cedulkami.

Provoz o prázdninách během školního roku (podzimní, jarní, velikonoční....) je upravován dle počtu přihlášených dětí.

O letních prázdninách bývá MŠ U Dvora uzavřena zpravidla na přelomu července a srpna na 4 týdny, z čehož lze na jeden z těchto týdnů v nejnutnějších případech umístit děti ve druhé mateřské škole v Letohradě.