Drobečková navigace

Úvod > O školce > Aktuality > ZRUŠENÍ ŠKOLSKÝCH OBVODŮ PRO MŠ V LETOHRADĚ

ZRUŠENÍ ŠKOLSKÝCH OBVODŮ PRO MŠ V LETOHRADĚDatum konání:
2.4.2020
Datum ukončení:
10.5.2020

 

Od letošního zápisu do mateřských škol, který se bude konat 6. 5. 2020 od 7 – 17 hodin jsou v Letohradě nastaveny nové podmínky. Zastupitelstvem města byly zrušeny školské obvody, tzv. spádovost, takže letohradské děti budou mít stejné podmínky pro přijetí do obou školek ve městě.  Trvalé bydliště již nebude rozhodujícím faktorem, do které školky má dítě nastoupit. Podmínkou spádovosti bude pouze trvalé bydliště, či místo pobytu pro cizince, na území Letohradu. Nejdůležitějším kritériem pro přijetí se tedy stane věk dítěte.

Rodiče mají nyní vlastní volbu, do které MŠ půjdou s dětmi k zápisu. Taktéž mají možnost dojít k zápisu do obou mateřských škol a čekat na výsledky přijetí podle kapacitních možností předškolního zařízení. V případě, že by mohlo být dítě přijato do obou školek, budou zákonní zástupci dotazováni na svou volbu. Uvolněné místo na nevybrané MŠ se tím pádem postoupí dalšímu v pořadí.

Pokud rodiče budou děti zapisovat do MŠ U Dvora i do MŠ Taušlova, tak musí v den zápisu do obou mateřských škol dojít. Zároveň do každé z nich přinést vyplněnou žádost o přijetí na příslušném formuláři dané školy a potvrzení od lékaře o očkování dítěte.