Drobečková navigace

Úvod > O školce > Aktuality > CO NÁS ČEKÁ V ÚNORU

CO NÁS ČEKÁ V ÚNORUDatum konání:
1.2.2023
Datum ukončení:
28.2.2023

 

CO NÁS ČEKÁ V ÚNORU

 

2. 2.

Malá technická univerzita – workshop pro starší děti

Koťata, Motýlci, Myšky

2. 2.

Solná jeskyně Žamberk - Žabky

3. 2.

Pololetní prázdniny – provoz upraven podle počtu dětí

6. 2.

Angličtina

7. 2.

Angličtina

9. 2.

KARNEVAL

13. 2.

Angličtina

14. 2.

Angličtina

16. 2.

Solná jeskyně Žamberk - Žabky

20. 2.

Malá technická univerzita – workshop pro starší děti

Včeličky, Pejsci, Žabky

20. 2.

Angličtina

21. 2.

Angličtina

23. 2.

Solná jeskyně Žamberk - Žabky

27. 2.

Angličtina

28. 2.

Angličtina

 

 

O PROGRAMU MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA

Nenásilnou formou v duchu Komenského myšlenky „Škola hrou“ rozvíjíme v dětech jejich technické a logické dovednosti. Jednotlivá témata MTU jsou zpracována tak, aby korespondovala se vzdělávacími cíli RVP (Rámcový vzdělávací program). Mají detailně zpracovanou strukturu, motivaci úměrnou věku dětí a jednoznačný cíl. Děti si názorně vyzkouší některé fyzikální vlastnosti (např. pevnost), pracují samostatně, ale také ve skupině, kombinujeme jednodušší aktivity s náročnějšími. Program je vhodný pro děti od 4 do 8 let.

 

Co program rozvíjí?

  • pozitivní vztah k technickým oborům
  • samostatnost
  • práci ve skupině
  • logické myšlení
  • prostorové vnímání
  • jemnou motoriku

 Průběh programu

Každá lekce trvá 60 minut. Vaši třídu navštíví naše lektorka či lektor s krabicí plnou stavebních kostek a speciální soupravou prvků a výkresů (souprava je chráněna užitným vzorem). Lektor pracuje s dětmi s podporou dětských technických výkresů, metodických listů a stavebnice. Dětí si hrají, my ale víme, že pracují a učí se nové věci. Vyvrcholením hodiny je volné hraní s výsledným dílem jako odměna za práci. Navíc děti získají po každé lekci osvědčení (diplom), které je pro děti odměnou, nikoli hodnocením, a zároveň slouží jako informace pro rodiče.